hra ide na integrovanej grafickej karte

Máte jakýkoli problém s GTA V? Ptejte se zde.
Odpovědět
JozoSVK
Level 1
Level 1
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. pro 2020 22:41:05
Kontaktovat uživatele:

hra ide na integrovanej grafickej karte

Příspěvek od JozoSVK » pát 25. pro 2020 22:47:29

Zdravím potreboval by som pomoc, mám HP 17-y011nc kde sú dve grafiky, jedna integrovaná amd radeon r5 1gb a druha amd radeon r7 4gb, problém nastal keď som pustil gta 5 v ktorom mi v grafických nastaveniach zobrazilo len 1gb videopamate, z toho som vydedukoval, že mi to frčí na tej slabšej grafike, ale žiaľ v amd ovládači mi ponúka len tú integrovanú. skúšal som aj manuálne vypnúť v systéme integrovanú ale bolo to ešte horšie akoby počítač potreboval aj tu integrovanú. neviem si s tým rady ako spraviť, aby to šlo na tej výkonnejšiej. Ďakujem za každú radu.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: hra ide na integrovanej grafickej karte

Příspěvek od GROO » sob 26. pro 2020 11:02:19

Já se zeptám. V informacích o systému, když rozkliknete položku Grafické moduly(nebo jak to tam je), objeví se tam obě grafické karty nebo jen ta integrovaná? Jsou u obou aktuální ovladače? Je u obou hláška, že pracují správně? Je u obou status povoleno, není ta druhá zakázaná? Jiné hry běží na tu R7 nebo všechno běží jen na tu integrovanou?

Teď mne napadlo, ten NTB má 8Gb paměti RAM. GTAV bere minimálně 4Gb paměti, cca 0,5 Gb si vezme R*launcher a něco sebere systém(minimálně také 0,5Gb. Co vím, tak grafické karty v NTB nemívají "svou"paměť, ale používají právě paměť RAM, takže Vaše si "ukousne" z těch 8Gb svých 4Gb které potřebují k chodu. Takže ať počítám, jak počítám, vychází mi, že na chod GTAV s tou 4Gb grafikou potřebuje ten Váš NTB minimálně 9Gb a to nemá. :-(
Nejsem odbornik na NTB, takže se možná mýlím, ale třeba je to normální, že když po spuštění hry systém zjistí, že má málo paměti pro "velkou" grafickou kartu, tak to přepne na tu integrovanou, protože by to ta 4Gb karta nedala a mohl by padat systém.

Ale tohle by musel zodpovědět spíš někdo, kdo rozumí systému v NTB, já s nimi mám pouze minimální zkušenost, takže nevím, jak opravdu funguje vytěžování RAM v NTB. Snad se ještě někdo ozve.

Dedo_Jozef
Level 1
Level 1
Příspěvky: 8
Registrován: úte 29. lis 2022 22:28:09
Kontaktovat uživatele:

Re: hra ide na integrovanej grafickej karte

Příspěvek od Dedo_Jozef » čtv 08. pro 2022 0:11:34

... too late, ale v ntb je to rovnaké ako v desktopoch,
ram zdielajú len integrované GPU

btw. do týzdňa očakávam jeden ntb s i5 1235u ktorý má integrovanú iris XE
(: zo zvedavosti tam chcem nahodiť GTA 5/online tak keď otestujem podám hlásenie ako to na tých najlepších integrovaných inteloch chodí :)
nebude to žiadna novinka že to na integrovanej ide ok, ale predsa len vlastný test je vlastný test :D
...už by mohli vypotiť nejaký upgrade GPU ... predsa len IRIS XE je tu od 11tej generácie intel core, a začínajú na trh púšťať 13stu :)

inak podla mňa ntb s výkonnou grafikou je kríženec nejakej oplzlosti a kávovaru ... ak chce niekto hrať, nech kúpi ntb s iris XE, a ak chce hrať najnovšie hry na dokonalých detailoch s overkill grafikou, nech si poskladá desktop :P

https://www.youtube.com/watch?v=a5XxjjtBwYk

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: hra ide na integrovanej grafickej karte

Příspěvek od GROO » čtv 08. pro 2022 8:37:22

Dedo_Jozef píše: čtv 08. pro 2022 0:11:34 ... too late, ale v ntb je to rovnaké ako v desktopoch,
ram zdielajú len integrované GPU
Aha, to jsem nevěděl. Zase jsem chytřejší, člověk se učí celý život. 8-)

Odpovědět